Lechtivá zábava pro všechny milovníky umění a dobrého jídla

Autor

Valerie

Publikováno

20. 10. 2023

Lechtivá zábava pro všechny milovníky umění a dobrého jídla

Že už vás v našich restauracích nemůže nic překvapit? Tak se na to pojďme podívat. O našem nejnovějším přírůstku v rámci Con Gusto podniků jste už určitě slyšeli. Restaurant Teátr už oslavil půl narozeniny a to znamená, že se s vámi před divadlem, po divadle, úplně nezávisle na divadle, každopádně pořád v blízkosti kultury vídáme déle jak 6 měsíců. No, a to se musí řádně oslavit!

24. listopadu pro vás v Teátru chystáme výjimečnou degustační večeři, která bude něco trošku jiného. Pojali jsme totiž podezření, že byste u nás té kultury nemuseli mít dost a rozhodli jsme se na tuto degustaci přizvat odborníky na slovo vzaté! Nebudeme vás už déle napínat, naše pozvání přijali skvělí umělci z Burlesque Brno a postarají se v rámci našeho večera o jedinečnou kabaretní zábavu.

Pokud si burlesque a kabaret představujete vulgárně, nebo radši nepředstavujete vůbec, čtěte dál, chystáme se vás vyvést z omylu! Tato forma umění je velmi různorodá a v dnešní podobě lehká na strávení pro široké publikum, nemusíte být tedy úplně fanoušci opery, abyste si zvládli vychutnat tuto show. Původ má burlesque daleko v 19. století a původně šlo především o formu satiry, karikaturizace vážných témat, věcí a lidí. Tato divadelní podívaná obsahovala prvky herectví, hry na hudební nástroje, zpěvu i dialogů. Většinou pokrývala opravdu vážná aktuální témata, případně známá divadelní představení, která se svým provedením snažila zlehčit a zesměšnit. Až postupem času se s uvolňováním morálky začaly do tohoto žánru vkrádat prvky ženské nahoty a nevázaného humoru.

Aktuální forma burlesque většinou zcela postrádá politický aspekt a obecně akcentovaná témata nebývají vážná ani nějak společensky palčivá. Součástí vystoupení bývají kabaretní prvky, tedy živá hudba a zpěv, humor a decentně zakomponovaná ženská nahota. Celé vystoupení většinou bývá plné barev, veselí, vtipu, oslavuje ženskost a emancipaci a mělo by divákovi předat silnou emoci a energii. Z Bursleque Brno se můžete těšit na moderátora AliPeli, který vás bude provádět celým večerem, Cabaretní Diva Christine vás okouzlí svým hlasem a šarmem, tančit nám bude duo Double Trouble a burlesque show bude performovat Nonna Kareva.

Naší rolí v tomto představení bude připravit vám skvělou večeři, která vás provede celým večerem. Na úvod vám samozřejmě nabídneme bublinky jako přípitek a láhve budou otevřené i po zbytek večera. Menu vám připravíme od předkrmu přes polévku a hlavní chod až k dezertu, abyste odcházeli jak nasyceni kulturně, tak s plnými žaludky. Již brzy na stránkách Teátr Restaurant a ve facebookové události akce můžete očekávat bližší informace ke kompletnímu menu a vstupenky můžete kupovat již nyní!

Líbil se ti článek?

Nezmeškejte další novinky a přihlaste se k našemu newsletteru